Při objednávce nad 2.500,- máte dopravu zdarma

Dřeva

Dřevo ze kterého vyrábím pera si pečlivě vybírám.

Ne ze všeho se dá pero vyrobit.

Největší můj dodavatel dřeva je moje zahrada, ze které mám Ořech, Dub, Švestku a Višeň.

 

Ořech

Ořech

cz-3

Český ořešák

Z vlastní zahrádky

Ořešáky poskytují kvalitní, dekorativní a ceněné dřevo. Žádané je zejména dřevo ořešáku královského.

Původ: CZ (Jížní morava)

Dub2  

Dub

cz-3

Z vlastní zahrádky

Dřevo dubu je tvrdé, pevné, těžké a vyznačuje se vysokou trvanlivostí. Z původních dřevin nejlépe snáší změny vlhkosti

Původ: CZ (Jížní morava)

 Višeň

Švestka

cz-3

 

Z vlastní zahrádky

Slivoň švestka nebo švestka domácí je známý strom z rodu slivoň. Dřevo švestky se využívá zejména pro výrobu drobných předmětů

Původ: CZ (Jížní morava)


Švestka  

Višeň

cz-3

Z vlastní zahrádky

Višeň obecná nebo pouze višeň je ovocný strom z čeledi růžovitých. Dřevo višně se využívá zejména pro výrobu drobných předmětů

Původ: CZ (Jížní morava)

Vrba

Vrba

cz-3

Vrba ma dřevo podobné dřevu topolovému. Má typicky rovné vlákno, jemnou texturu bez nápadných kreseb. Dřeňové skvrny jsou viditelné hlavně na podélných řezech.

Původ: CZ (Jížní morava)

Oliva 

Oliva

gr

Olivovník evropský je strom z čeledi olivovníkovité. Pochází z Asie a Afriky, avšak dnes se s ním běžně setkáme ve středozemních státech.

Původ: Řecko

 

zebrano

Zebrano

Kamerun

Díky svému dekorativnímu a specifickému vzhledu se tato dřevina stala terčem mnohého využití. Tato dřevina je velmi tvrdá a těžká, a proto je velmi oblíbená v nábytkářském průmyslu, akustické kytary, hmatníky a pod.

Původ: Kamerun

Padouk

 

Padouk

niger

 

Tato dřevina se vyskytuje v tropické Africe v Angole, Kamerunu, Gabonu, Nigérii a Zaire. Roste v tropických deštných lesích. Padouk se u nás používá k výrobě hudebních nástrojů a pod.

Původ: Nigérie

Leadwood

Leadwood

 Tanzanie

Leadwood je velmi tvrdé dřevo s vynikající odolností. Obtížně opracovatelný z důvodu jeho tvrdosti. Srdce je bohaté, červenohnědé až tmavě hnědé. Barva ztmavne s věkem. Jemná jednotná textura.

Původ: Tanzanie

wenge

Wenge

Kamerun

Wenge je velmi zajímavé a neobvyklé pevné dřevo s mimořádně hrubou, ale rovnoměrnou texturou. Tento blízký příbuzný pangy pangy má výrazné rovné vlákno a střídavé tmavě hnědé a světlejší tracheje, které 
mu dodávají výjimečný vzhled a charakter.

Původ: Kamerun

Mukulungu masaranduba

Mukulungu

niger

Dřevina Mukulungu, která se vyskytuje ve střední Africe má vyšší hustotu než Bangkirai. Je tmavší, hladší

Původ: Nigérie

Kiaat 

Kiaat

niger

Kiaat (Muninga) se vyznačuje svojí tvrdostí a kresbou. Barva jádra se může značně lišit od světlejší zlatohnědé až po tmavší načervenalé nebo purpurově hnědé. Barvy mají sklon stárnout věkem. Má jemnou, aromatickou vůni při opracování.

Původ: Nigérie


Mahagon

Mahagon

usa 

Mahagon je velmi dekorativní dřevo s výjimečnými vlastnostmi. Navzdory tvarové stálosti a odolnosti je dobře opracovatelné a lze jej leštit do vysokého lesku. Patří k nejvíce ceněným dřevům světa.

Původ: USA

 Imbuia

Imbuia

brazilie

Imbuia, také známá jako brazilský ořech - má krásné pestré barvy, převážně od žlutohnědé až tmavě hnědé s nepravidelnými, tenkými, tmavšími vrstvami.

Původ: Brazilie


wenge

Panga Panga

 Etiopie

Partridge dřevo, také známý jako Panga-Panga, má tmavě hnědé až černé jádro s velmi charakteristickým stripy vzorem, který vypadá jako perníkové peří. Pera jsou s hlubokými vzory.

Původ: Etiopie

Palisandr 

Palisandr

Panama

 

Palisandr je druh exotického vzácného dřeva červeno-hnědé barvy, někdy s fialovými podtóny a černým rýhováním. Vyniká tvrdostí, trvanlivostí a akustickými vlasnostmi.

 Původ: Panama

Teak 

 Teak

Kambodža

Teak je jednou z nejlepších a nejcennějších dřevin, které vůbec známe. Spojuje v sobě téměř všechny vlastnosti, které lze od dobrého dřeva požadovat. Je to dobrá trvanlivost, malé sesychání a bobtnání, vysoká odolnost proti výkyvům vlhkosti, vysoká pevnost a snadné opracování. 

Původ: Kambodža

 

knobthorn 

Knobthorn

jar

Knobthorn dřevo má zlaté až červenohnědé jádro se zlatým a černým pruhem. Taktéž dřevo z jižních oblastí Afriky.

Původ: JAR